Forumi im
 
ForumPortalRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Si Te Instalojm VBulletin n'Hostin Tuaj

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin


Number of posts : 456
Registration date : 15/03/2008

MesazhTitulli: Si Te Instalojm VBulletin n'Hostin Tuaj   Wed Mar 26, 2008 2:17 am

Si Te Instalojm VBulletin n'Hostin Tuaj !


(nuk di a egziston tema , nqs po mvjen keq , nqs jo mvje mir ishalla ju kryn pune)Kodi:
________________________________________________________________________

*KFG*


• Tutorial: Si Te Instalojm VBulletin ne'Hostin Tuaj !
• Author: TheCracker(THC)
• Web: www.kosovaforce.com

_________________________________________________________________________

Ok pra , jam mundu dhe jam duke ju treguar si te instalojm n'hostin tuaj.

se pari gjeja kryesore esht te keni bandwith t'fort dhe database Mysql te hosti juaj . me pas vazhdojm

e downloadojm VBulletinin(versioni ma i ri) :

rapidshare.com/files/19764645...3.6.5.zip.html

masi ta kemi mar e uploadojm ate n'hostin ton. (uploadoje vetem ate follder qe quhet "VBulletin")

dhe masi ta kemi perfunduar uploadin do te hyjm ktu :

hostijuaj.com/Forum/install/install.php

aty do ti keni step's te instalimit te vb-s qe jan 10 , krejtve ja boni Next , Next
pastaj ne nje Step thot ta editosh ket :

pastaj hyni Forum\includes\Config.php dhe hapeni editojeni me notepad keto fajlla tek config.php-ja :


Kodi:
$config['Database']['dbname'] = 'qetu sheno emrin e DB-s suaj t'hostit'


Kodi:
$config['Database']['technicalemail'] = 'emailiyt@domain.com'


Kodi:
$config['MasterServer']['username'] = 'ketu userin e DB'


Kodi:
$config['MasterServer']['password'] = 'ketu passin e db'

Bonja Save (masi e ke edituar qato gjana) uploadoje Config.php-n prap n'host (dmth permbi Config.php-s vjeter qe ka qen pa plotsume).

pastaj mbasi ta ke uploaduar config-un shko prap ketu :
hostijuaj.com/Forum/install/install.php
bonja krejt stepave next , dhe ai do ta pranon ksi her krejtve next per arsyje se ti e ke konfiguruar config.php-n . masi ta bon krejt stepave next ti e ke Instaluar me Sukses VBulletinin n'Hostin Tuaj.

Tung Kalofshi mir THC (H)

--- Ky tutorial eshte pergatitur Pikerisht nga une Vet. --


Kodi:
________________________________________________________________________

*KFG*


• Tutorial: Si Te Instalojm VBulletin ne'Hostin Tuaj !
• Author: TheCracker(THC)
• Web: www.kosovaforce.com

_________________________________________________________________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://bujar-mehmeti.forumm.biz
 
Si Te Instalojm VBulletin n'Hostin Tuaj
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» FOR SALE: Just another turbo buick powered b-body
» Hey Guys. Newbie diggin the site!

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
bujar-mehmeti :: Per rreth Kompjuterit :: E-books & Tutoriale-
Kėrce tek: