Forumi im
 
ForumPortalRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Si me shpejtu hapjen e menys START pra mu qel START ma shpejt ?

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin


Number of posts : 456
Registration date : 15/03/2008

MesazhTitulli: Si me shpejtu hapjen e menys START pra mu qel START ma shpejt ?   Tue Mar 25, 2008 4:36 am

Si me shpejtu hapjen e menys START pra mu qel START ma shpejt ?
Very Happy
per ta shpejtuar hapjen e "START" menys duhet qe te intervenojm ne regjister
(para qdo intervenimi ne regjister eshte e domosdoshme qe te bejme nje backup te regjistrit)
shko Start
Run
shkruaj regedit
dhe vazdhdo ok
gjeje kete
HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop\
ne anen e djatht te dritares gjeje " MenuShowDelay " kliko dy here mbi te dhe ne dritaren tjeter qe hapet
ndrysho vleren(default eshte 400 ) ne 100 apo me pak
pastaj e ristarton windowsin dhe e shef ndyshimin..

Te gjitha keto jan te testuara ne win xp home
__________________
http://img174.imageshack.us/img174/8334/goldexfr7.jpg
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://bujar-mehmeti.forumm.biz
 
Si me shpejtu hapjen e menys START pra mu qel START ma shpejt ?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» How do you get the courage to start writing?
» No Start---No Spark
» Start of Memory book
» help! it wont start
» Cox Sure Start Engines~General Help With Them!

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
bujar-mehmeti :: Per rreth Kompjuterit :: E-books & Tutoriale-
Kėrce tek: